BOTÜRK Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri Tic. San. Ltd. Şti.

    Firmamızın kurucusu ve sahibi Münür Özgen; 1965 Göbel Nahiyesi -Susurluk/Balıkesir doğumlu. İlk ve Ortaokulları Göbel'de tamamladıktan sonra Lise'yi Tübitak bursiyeri olarak İzmir Atatürk Lisesinde yatılı olarak okudu.1982 yılında Boğaziçi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik/Elektronik Mühendisliği Bölümünü kazandı ve 1987 yılında mezun oldu. 1990 yılında aynı üniversitenin Sistemler Ve Kontrol Bölümününde yüksek lisansı (Master) tamamladı.

    1987 yılında iş hayatına elektronik sektöründe başladı. 1989 yılında bilgisayar sektörünün önde gelen firmalarından Empa Elektronik'de Bilgisayar sektörüne adım attı. Satış ve Pazarlama mühendisi olarak başladığı Empa'da 7 yıl hizmet verdikten sonra 1996 yılında Satış direktörü pozisyonunda iken ayrılarak kendi firmasını kurdu.

    Botürk Elektronik ve Bilgisayar Teknolojileri Tic. Ve San. Ltd. Şti. kuruluşu 1996 Nisan olup, bir çok kişinin merak edip sorduğu isimde, okuduğum üniversitemin ve lisenin isimlerinden (BOğaziçi- ataTÜRK) ortaya çıkmıştır.

    Kurulduğumuz andan itibaren hedef kitlemiz Bursa merkezdeki bilgisayar firmaları (bayilerimiz) olmuş , ve misyonumuzda bilgisayar ve ağlarla ilgili hertürlü donanım ve yazılım ürününün bayilerimize ulaştırılması olmuştur."Önce Kalite" şirketimizin tüm ürün ve hizmetlerinde temel felsefesi olmuş, firmamızın kapısından içeriye girildiği andan itibarende "burada mantıksız iş yapılmaz" en önemli kalite standardımız olmuştur.

    Kuruluş yılımızdan itibaren cirolarımız pazarın oldukça üzerinde büyüme oranları ile büyümüştür. Bu büyümenin arkasında itici güç sizlerin teveccühü ve bizim sağladığımız ürün ve hizmetlerde her geçen yıl yaptığımız çeşitlendirmedir.

    2005 yılı şirketimizin önemli dönüm noktalarından biridir. Bu yılda kendi yerimize taşındık ve aynı zamanda "SİNCAP" adıyla internet ortamına karşı güvenlik ve sunucu paketlerini bayilerimiz üzerinden satmaya başladık. İnternete açılan tüm işletmelerin ihtiyacı olan kurumsal bir ürünümüz olan Sincap ile 4 yılda 250 adetlik bir referansa , çoğunlukla Bursa bölgesinde, ulaşmış bulunuyoruz.

    2008 yılının hemen başlarında "datacenter" yatırımımız faaliyete geçti. Hosting ve sunucu bulundurma hizmetlerini başarıyla ve artan bir grafikle bayilerimiz üzerinden sunmaktayız.

    2009 yılına geldiğimizde "Logix" adıyla "5651 sayılı internet suçlarıyla mücadele yasasına uygun ürünümüzün geliştirilmesini büyük ölçüde tamamlayıp" temmuz itibarıyle satılabilir paket olarak bayilerimize sunmuş bulunuyoruz. Logix aldığımız geribeslemeler ve pazar ihtiyaçları gözönünde bulundurularak yalnızca kanunu kutuladığımız bir ürün olmaktan çıkmış, işletmelerin internet güvenliği ihtiyacınada çözüm sunan bir ürün haline dönüşmüştür. Bu ürünümüzün en önemli özelliği bir kere kurulum yapıldıktan sonra tüm geliştirme ve ilavelerin otomatik olarak internet üzerinden ürünümüze yüklenecek olmasıdır.

    Bayilerimizin artan rekabet kıskacından kurtulabilmeleri adına onlara katma değerli satış yapabilecekleri ürünleri geliştirmeye devam edeceğiz.

    Bayilerimizin firmamıza olan teveccühü devam ettiği sürece politikamız bayilerimizle, (iş ortaklarımızla) birlikte büyümeye devam etmek olacaktır. 
    
    Saygılarımızla,